تبلیغات
پـایگـاه ولایتمـداران بسیجـی - آیت‌الله صدیقی در خطبه اول نمازجمعه تهران: ‌ كسی كه فرمان ولایت را اطاعت نكند نمازش قبول نیست


آیت‌الله صدیقی در خطبه اول نمازجمعه تهران: ‌ كسی كه فرمان ولایت را اطاعت نكند نمازش قبول نیست
موضوع : اخـــبـــــــــار ,  ســـــــایـــر ,  
...................................................................................................................

  به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، آیت‌الله كاظم صدقی خطیب نماز جمعه امروز تهران بود.

وی در خطبه اول نماز جمعه كه آغاز آن با شعار "مرگ بر ضد ولایت فقیه " نمازگزاران تهرانی همراه بود، از تقوا به‌عنوان منشاء همه خوبی‌ها یاد كرد و گفت كه انسان با تقوا نه عمر خود را ضایع می‌كند و نه عمر دیگران را.

امام جمعه موقت تهران كه خطبه اول نماز‌‌جمعه‌‌ هفته‌های قبل را به موضوع "اسرار نماز " اختصاص می‌داد، در خطبه اول نماز‌جمعه این هفته، با توجه به فرار رسیدن سالروز شهادت حضرت زهرا(س)، به بررسی سیره و زندگی حضرت صدیقه طاهره و ذكر كرامات آن حضرت پرداخت.

صدیقی در این زمینه با اشاره به روایات ائمه اطهار درباره شخصیت و ویژگی‌های حضرت زهرا(س)، دفاع از ولایت و تنها نگذاشتن ولی تحت هیچ شرایط را از ویژگی‌های برجسته حضرت زهرا (س) بر‌شمرد و با بیان اینكه حضرت فاطمه قبل از تولد و در شكم مادر سخن گفته است، خاطرنشان كرد: حضرت زهرا (س) به مادرش می‌گفت "مادر نگران نباش، خدا با پدرم است. می‌خواهی از رهبر زمان حمایت كنی و از اینكه مردم به او جفا كرده‌اند، زانوی غم بغل گرفتی و فكر می‌كنی او تنها است اما نگران نباش چرا‌كه این پرچم به دست هر كس برسد، از او حمایت می‌شود و خدا همراه پرچمدار هدایت مردم است؛ این كشتیبان تنها نیست و در این امواج خروشان و سهمگین در پناه خدا‌‌ست و شكست ندارد ".

وی افزود: حضرت زهرا (س) از همان ابتدای تولد دفاع از ولی و خط رهبری را تا قیامت در كلمات زیبای خود تابلو كردند و به جهان نشان دادند كه پیام‌آور محبت خدا هستند و برای اتمام حجت با دیگران آمده‌اند.

خطیب جمعه این هفته تهران خطبه فدكیه را یكی از جلوه‌های قدرت‌نمایی حضرت زهرا(س) ذكر كرد و گفت كه حضرت زهرا در آن خطبه به مسئله رهبری پرداختند و تأكید كردند كه كسی كه در برابر ولایت بایستد، در برابر خدا ایستاده است.

صدیقی با طرح این پرسش كه مردم آن زمان انتقام چه چیزی را از امام علی(ع) گرفتند كه او را كنار گذاشتند و چه چیزی باعث می‌شود كه زیر بار ولایت نروند، ولایت را بندگی خدا دانست و تصریح كرد: نشان دادن قدرت در برابر دشمن جهاد اصغر است اما كسی كه بخواهد اهل بهشت شود، باید در برابر ولی زانو بزند و نشان دهد كه در برابر ولی "من " نیست.

امام جمعه موقت تهران رمز بندگی خدا را تسلیم بودن در برابر ولی خواند و تأكید كرد كه كسی كه فرمان پرچمدار خدا را اطاعت نكند، نمازش قبول نیست.


برچسب ها: آیت‌الله صدیقی در خطبه اول نمازجمعه تهران: ‌ كسی كه فرمان ولایت را اطاعت نكند نمازش قبول نیست , خطیب جمعه این هفته تهران خطبه فدكیه را یكی از جلوه‌های قدرت‌نمایی حضرت زهرا(س) ذكر كرد و گفت كه حضرت زهرا در آن خطبه به مسئله رهبری پرداختند و تأكید كردند كه كسی كه در برابر ولایت بایستد , در برابر خدا ایستاده است. صدیقی با طرح این پرسش كه مردم آن زمان انتقام چه چیزی را از امام علی(ع) گرفتند كه او را كنار گذاشتند و چه چیزی باعث می‌شود كه زیر بار ولایت نروند , ولایت را بندگی خدا دانست و تصریح كرد: نشان دادن قدرت در برابر دشمن جهاد اصغر است اما كسی كه بخواهد اهل بهشت شود , باید در برابر ولی زانو بزند و نشان دهد كه در برابر ولی "من " نیست. , امام جمعه موقت تهران كه خطبه اول نماز‌‌جمعه‌‌ هفته‌های قبل را به موضوع "اسرار نماز " اختصاص می‌داد , در خطبه اول نماز‌جمعه این هفته , با توجه به فرار رسیدن سالروز شهادت حضرت زهرا(س) , به بررسی سیره و زندگی حضرت صدیقه طاهره و ذكر كرامات آن حضرت پرداخت. ,

........................................................................................................................
........................................................................................................................

آخرین مطالب ارسالی
× سریال پنج کیلومتر تا بهشت باعث مرگ یک کودک شد !!!!
× نبود چند ماه + شروع اپ وبلاگ
× نامه یک زن خانه‌دار به احمدی‌نژاد: باید به بچه‌هایمان آموزش دهیم که از ما میوه نخواهند
× احمدی‌نژاد در دیدار با سفیر جدید امارات: آمریكا و متحدانش ‌باید منطقه را ترك كنند
× مشروح/بیانات رهبر انقلاب در جمع اساتید و فارغ‌التحصیلان تخصصی مهدویت
× رییس سازمان بسیج قهرمانی تیم ملی وزنه‌برداری جوانان را تبریك گفت
× نماینده مردم كرج در مجلس: سپاه حافظ آرمان‌های انقلاب است
× وزیر كشور: حجاب و عفاف در كشور بسیار عالیست و ناامنی هم نداریم
× تخریب‌كنندگان سپاه با اصول فكری امام خمینی (ره) مشكل دارند
× اهانت ‌به سرلشكر جعفری ناشی از‌ كینه‌ورزی‌های تاریخی به ‌‌سپاه است
× اجرای احکام اعدام برای سوداگران مرگ از افتخارات ایران است
× قم می‌تواند مرکز فعالیت‌های اصیل ایرانی اسلامی باشد
× غرب حق دارد از توان موشکی ایران نگران باشد
× امکان شلیک همزمان به 20 هدف دشمن/ گنبد آهنی رژیم صهیونیستی تبلیغاتی است
× گزارش تصویری/ راهپیمایی نمازگزاران در حمایت از عفاف و حجاب در شهرستانها
× جمهوری اسلامی درگیر یک جنگ نرم تمام عیار است
× واگذاری 1000 متر زمین به هر خانواده ایرانی برای احداث باغ ویلا
× مهمترین عناوین روزنامه‌های صبح امروز پنجشنبه 16 تیرماه
× فروش آب شیرین کارتی در قم با گذشت دو ماه از شیرین شدن آب قم+عکس
× اجرای عدالت عذر بردار نیست/ انتقاد از گرانی هزینه درمان