تبلیغات
پـایگـاه ولایتمـداران بسیجـی - تظاهرات مردم بحرین پس از نماز جمعه امروز
پـایگـاه ولایتمـداران بسیجـی
|دانلود|بازی|مطالب|سرگرمی| |آموزشی|ترفند|بسیج|نرم افزار|

به گزارش باشگاه خبرنگاران ، ائتلاف جوانان انقلاب بحرین در بیانیه‌ای بر ضرورت آزادی هرچه سریع‌تر بازداشت‌شدگان و به ویژه زنان بازداشت‌شده تاکید کرد و لغو حکم اعدام چهار تن از شهروندان را خواستار شد.


این ائتلاف در بخش دیگر این بیانیه، فعالیت‌های مسالمت‌آمیز را حق مشروع مردم برای مقابله با اشغال کشورشان توسط نیروهای سعودی دانست.


از سوی دیگر، نیروهای امنیتی بحرین با حمایت نیروهای سعودی روز پنجشنبه تظاهرات مردم در نقاط مختلف بحرین را سرکوب کردند.


به گفته منابع بحرینی، نیروهای امنیتی به تظاهرکنندگان شمع به دست در شهرهای کرزکان، العکر و المقشع حمله کرده و آنها را متفرق کردند.


دولت بحرین همچنین ایست‌های بازرسی را در نقاط مختلف این کشور افزایش داده است.


مخالفان بحرینی امروز را "روز دفاع مقدس" نامیده و از مردم خواستار شركت در نظاهرات شدند.


دادگاه نظامی بحرین در حکمی علی عبدالله محمد حبیب را به اتهام تلاش برای قتل نیروهای پلیس در جریان اعتراضات و تظاهرات به هفت سال زندان محکوم کرد.


دستگاه‌های امنیتی بحرین زینب الخواجه، فعال حقوقی را مورد تهدید قرار دادند. این فعال حقوقی در تلاش است درباره افراد خانواده‌اش که توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده‌اند، اطلاعاتی کسب کند.


از سوی دیگر، نیروهای بحرینی و سعودی با قرار دادن اعلامیه‌هایی بر منازل برخی شهروندان بحرینی، به آنها هشدار داده‌اند که منازل آن‌ها به دلیل نداشتن مجوز ساخت تخریب خواهد شد.


جمعیت الوفاق بحرین هم با اظهار نگرانی درخصوص سرنوشت دو تن از نمایندگانش، از مفقود شدن سه مجروح دیگر از یکی از بیمارستان‌ها خبر داد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه العالم، نیروهای بحرینی برای جلوگیری از زیارت آرامگاه شهدا به صورت گسترده در منطقه کرانه مستقر شده‌اند.


از سوی دیگر طبق گزارش‌های خبرگزاری یونایتد پرس، ائتلاف بین‌المللی مبارزه با فرار از مجازات، تصمیم دارد شکایت جدیدی را از رژیم بحرین و نیروهای سپر جزیره به دادگاه جنایی بین‌الملل ارایه کند.


ائتلاف بین المللی مبارزه با فرار از مجازات در بیانیه‌ای با اعلام این تصمیم خود تاکید کرد، قصد دارد در این شکایت رژیم بحرین و نیروهای سپر جزیره به فرماندهی نیروهای سعودی و اماراتی را به ارتکاب جنایت علیه بشریت در جریان سرکوب تظاهرات مسالمت‌آمیز مردم بحرین متهم کند.


از سوی دیگر حزب الله لبنان در بیانیه‌ای بازداشت شخصیت‌های ملی، علما و پزشکان در بحرین را محکوم کرد.


حزب الله لبنان در بیانیه خود با انتقاد شدید از بازداشت شیخ محمد علی محفوظ، دبیرکل جنبش عمل اسلامی بحرین وی را یک چهره بارز دینی، سیاسی و اجتماعی توصیف کرد.


در این بیانیه آمده است: بازداشت شیخ محفوظ بیانگر پافشاری برای ظلم به ملت بحرین است.


حزب الله تاکید کرد: ادامه بازداشت‌ها در چارچوب سیاست‌های سرکوبگرانه و خرابکارانه است که از نتایج آن سوزاندن قرآن‌ها و هتک حرمت مساجد و مقابر علما است.


حزب الله لبنان همچنین با انتقاد از سکوت مشکوک رسانه‌ها، آنها را به همدستی با دولت بحرین در نقض حقوق مردم این کشور متهم کرد.


به رغم افزایش اعتراض‌های منطقه‌ای و بین‌المللی، سیاست سرکوب تظاهرات مسالمت‌آمیز مردم و بازداشت علما، نظامیان، امدادگران و پزشکان معترض در دستور کار دولت بحرین قرار دارد. در تازه‌ترین تحولات، نیروهای امنیتی شماری از علما و نظامیان از جمله دبیر کل جمعیت عمل اسلامی بحرین را بازداشت کردند.


منابع آگاه بحرینی از بازداشت سید فاضل سید حیدر الموسوی در منطقه قدیمی البلاد و تحویل شیخ محمد حبیب المقداد به دادگاه نظامی به اتهام مشارکت در اعتراضات مسالمت آمیز خبر دادند.


هاشم السید عیسی المرزوق از جمله نظامیان بازداشت شده بحرینی است که اتهام او خودداری کردن از سرکوب تظاهرکنندگان است.


جمعیت عمل اسلامی بحرین نیز بازداشت دبیرکل این جمعیت توسط رژیم حاکم را تایید و محکوم کرد و به رولت بحرین درباره شانه خالی کردن از اجرای قوانین کشور و حفظ جان وی هشدار داد.


در این میان رژیم بحرین به جای تن دادن به خواسته‌های بین‌المللی و منطقه‌ای برای پایان دادن به سرکوب اعتراضات مردم، همراه با نیروهای اشغالگر سعودی به منطقه کرزکان یورش برد و تظاهرکنندگان را که شعار الله اکبر سر می‌دادند، بازداشت کرد.


نیروهای بحرینی در کنار نیروهای اشغالگر سعودی، به منظور جلوگیری از برگزاری هرگونه تظاهرات اعتراض آمیز، اقدام به محاصره منازل افراد بازداشت شده می‌کنند که در این مجال می‌توان به تجمع نیروهای امنیتی در نزدیکی خانه عبدالوهاب حسین اشاره کرد.


رژیم بحرین همچنین با ادامه سیاست سانسور خبری، به جلوگیری از فعالیت آزادانه خبرنگاران ادامه داد و 68 تن از خبرنگاران به سبب پوشش اخبار مرتبط با تظاهرات مردمی، در معرض پیگرد، بازداشت یا برکناری قرار گرفته‌اند.


امدادگران و پزشکان نیز به سبب انجام وظیفه و درمان زخمی‌های تظاهرات مسالمت آمیز یا اعتراض به ضرب و جرح زخمی‌ها و ربودن آنها از بیمارستان‌ها و انتقال به اماکن نامعلوم؛ اخراج شدند.


بالگردهای رژیم حاکم به منظور ایجاد ترس و وحشت در میان مردم بر فراز شهرهای النویدرات، العکر و المعامیر و دیگر مناطق بحرینی به پرواز در آمدند.


سازمان دیده‌بان حقوق بشر در واکنش به اقدامات سرکوبگرانه رژیم بحرین علیه مردم این کشور، نماینده خود جاشوا کولن گولوا را برای تحقیقات میدانی به منامه اعزام کرد اما رژیم بحرین از پذیرش وی خودداری کرد و از او خواست از بحرین برود.


سازمان عفو بین‌الملل نیز از دولت بحرین خواست تا تظاهرکنندگان بازداشت شده به سبب شرکت در اعتراضات مسالمت‌آمیز را آزاد کند و از ادامه بازداشت معترضان خودداری کند.


در بیانیه سازمان عفو بین الملل آمده است: رژیم بحرین از نیمه ماه مارس تاکنون همچنان به سرکوب خشونت بار معترضان و تظاهر کنندگان ادامه می‌دهد و در صورتی که وضعیت فوق العاده در این کشور ادامه یابد، امکان بروز فاجعه انسانی در این کشور وجود دارد.


علی العشیری، نماینده مستعفی پارلمان بحرین با اشاره به فضای رعب و وحشت حاکم در این كشور گفت: دولت بحرین کار را به جایی رسانده است که نیروهای امنیتی نقابدار برای ارعاب دانش آموزان به مدارس حمله می‌كنند.


وی افزود: رژیم حاکم ایجاد ترس و وحشت در بین دانش‌آموزان را در دستور کار قرار داده است به طوری که حتی در مدارس ابتدایی نیز نیروهای امنیتی نقابدار جولان می‌دهند و دانش آموزان را به ناسزاگویی علیه برخی شخصیت‌های مخالف وادار می‌کنند.


وی خاطرنشان کرد: اکثر بازداشت‌شدگان در بحرین را افراد کمتر از 18 سال تشکیل می‌دهند که این نقض آشکار حقوق کودکان و نوجوانان است.

نوع مطلب : اخـــبـــــــــار، ســـــــایـــر، 
برچسب ها : تظاهرات مردم بحرین پس از نماز جمعه امروز، به گزارش باشگاه خبرنگاران، ائتلاف جوانان انقلاب بحرین در بیانیه‌ای بر ضرورت آزادی هرچه سریع‌تر بازداشت‌شدگان و به ویژه زنان بازداشت‌شده تاکید کرد و لغو حکم اعدام چهار تن از شهروندان را خواستار شد. این ائتلاف در بخش دیگر این بیانیه، فعالیت‌های مسالمت‌آمیز را حق مشروع مردم برای مقابله با اشغال کشورشان توسط نیروهای سعودی دانست. از سوی دیگر، نیروهای امنیتی بحرین با حمایت نیروهای سعودی روز پنجشنبه تظاهرات مردم در نقاط مختلف بحرین را سرکوب کردند. به گفته منابع بحرینی، نیروهای امنیتی به تظاهرکنندگان شمع به دست در شهرهای کرزکان، العکر و المقشع حمله کرده و آنها را متفرق کردند. دولت بحرین همچنین ایست‌های بازرسی را در نقاط مختلف این کشور افزایش داده است. مخالفان بحرینی امروز را "روز دفاع مقدس" نامیده و از مردم خواستار شركت در نظاهرات شدند. دادگاه نظامی بحرین در حکمی علی عبدالله محمد حبیب را به اتهام تلاش برای قتل نیروهای پلیس در جریان اعتراضات و تظاهرات به هفت سال زندان محکوم کرد. دستگاه‌های امنیتی بحرین زینب الخواجه، فعال حقوقی را مورد تهدید قرار دادند. این فعال حقوقی در تلاش است درباره افراد خانواده‌اش که توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده‌اند، اطلاعاتی کسب کند. از سوی دیگر، نیروهای بحرینی و سعودی با قرار دادن اعلامیه‌هایی بر منازل برخی شهروندان بحرینی، به آنها هشدار داده‌اند که منازل آن‌ها به دلیل نداشتن مجوز ساخت تخریب خواهد شد. جمعیت الوفاق بحرین هم با اظهار نگرانی درخصوص سرنوشت دو تن از نمایندگانش، از مفقود شدن سه مجروح دیگر از یکی از بیمارستان‌ها خبر داد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه العالم، نیروهای بحرینی برای جلوگیری از زیارت آرامگاه شهدا به صورت گسترده در منطقه کرانه مستقر شده‌اند.، وی افزود: رژیم حاکم ایجاد ترس و وحشت در بین دانش‌آموزان را در دستور کار قرار داده است به طوری که حتی در مدارس ابتدایی نیز نیروهای امنیتی نقابدار جولان می‌دهند و دانش آموزان را به ناسزاگویی علیه برخی شخصیت‌های مخالف وادار می‌کنند. وی خاطرنشان کرد: اکثر بازداشت‌شدگان در بحرین را افراد کمتر از 18 سال تشکیل می‌دهند که این نقض آشکار حقوق کودکان و نوجوانان است.،
لینک های مرتبط :
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


درباره وبلاگ


مدیر وبلاگ : محمد صباحی
مطالب اخیر
نویسندگان
صفحات جانبی
برچسبها
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :