تبلیغات
پـایگـاه ولایتمـداران بسیجـی - وزیر خارجه کویت: خواهان فصل جدیدی از روابط با جمهوری اسلامی هستیم


وزیر خارجه کویت: خواهان فصل جدیدی از روابط با جمهوری اسلامی هستیم
موضوع : اخـــبـــــــــار ,  ســـــــایـــر ,  
...................................................................................................................

به گزارش باشگاه خبرنگاران،شیخ محمد الصباح السالم آل صباح در گفتگویی اختصاصی با شبکه العربیه خواهان ایجاد فصل جدیدی از روابط با جمهوری اسلامی ایران شد.


بر اساس این گزارش،الصباح در این گفتگو بر تمایل همگی اعضای شورای همکاری خلیج فارس جهت تعامل ، مودت، دوستی و تعاون با همسایه خود خبر داد.


این مقام ارشد کویتی در ادامه با تاکید بر مسائل پیش آمده اخیر افزود:ما وجود روابط خوب خود با ایران را به دوستانمان در غرب گوشزد کرده و البته به طور عمومی نیز بیان داشته ایم .ما اجازه استفاده از قلمروی زمینی یا هوایی خود بر علیه ایران  را به هیچ کشوری نمی دهیم.


این مقام کویتی در عین حال خواهان عدم مداخله کلیه کشورهای حاشیه خلیج فارس در امور یکدیگر شد و سعی نمود تا برخی کشور های عرب این شورا را مبرای از خطا جلوه دهد و به همین دلایل گفت:ما قبلا سعی کرده بودیم فصل جدیدی را با ایران با نماییم.
الصباح در ادامه با رد هرگونه مواجه شدن کشورهای عضو این شورا با ایران گفت:این مسئله به نفع هیچ کشوری نیست.ما خواهان تعامل مثبت هستیم.
وی در ادامه مدعی گردید که کشورش فرقی بین شیعه و سنی نمی گذارد.
این مقام ارشد کویتی در بخشی دیگر اظهار داشت:من با لفظ دیپلماتیک صحبت می کنم و می گویم که کاملا خواهان حفظ روابط خوب با ایران هستیم و نمی خواهیم در امور داخلی ایران مداخله کنیم.ما در شورای همکاری خلیج فارس طبل شروع جنگ را نمی زنیم.البته مشکلاتی نیز وجود داشته است که سران عاقل ایران باید متوجه  رعایت این مسائل  باشند.
این مقام ارشد کویتی مجددا با تاکید بر اهمیت منطقه ای جمهوری اسلامی گفت:ایران کشوری بزرگ در منطقه است و ما خواهان حفظ ارتباط خود با همسایه مان هستیم.ما خواهان گفتگو  و بحث راجع به موارد تلخ گذشته نیستیم.


برچسب ها: وزیر خارجه کویت: خواهان فصل جدیدی از روابط با جمهوری اسلامی هستیم , به گزارش باشگاه خبرنگاران , شیخ محمد الصباح السالم آل صباح در گفتگویی اختصاصی با شبکه العربیه خواهان ایجاد فصل جدیدی از روابط با جمهوری اسلامی ایران شد. بر اساس این گزارش , الصباح در این گفتگو بر تمایل همگی اعضای شورای همکاری خلیج فارس جهت تعامل , مودت , دوستی و تعاون با همسایه خود خبر داد. این مقام ارشد کویتی در ادامه با تاکید بر مسائل پیش آمده اخیر افزود:ما وجود روابط خوب خود با ایران را به دوستانمان در غرب گوشزد کرده و البته به طور عمومی نیز بیان داشته ایم .ما اجازه استفاده از قلمروی زمینی یا هوایی خود بر علیه ایران را به هیچ کشوری نمی دهیم. , وی در ادامه مدعی گردید که کشورش فرقی بین شیعه و سنی نمی گذارد. این مقام ارشد کویتی در بخشی دیگر اظهار داشت:من با لفظ دیپلماتیک صحبت می کنم و می گویم که کاملا خواهان حفظ روابط خوب با ایران هستیم و نمی خواهیم در امور داخلی ایران مداخله کنیم.ما در شورای همکاری خلیج فارس طبل شروع جنگ را نمی زنیم.البته مشکلاتی نیز وجود داشته است که سران عاقل ایران باید متوجه رعایت این مسائل باشند. این مقام ارشد کویتی مجددا با تاکید بر اهمیت منطقه ای جمهوری اسلامی گفت:ایران کشوری بزرگ در منطقه است و ما خواهان حفظ ارتباط خود با همسایه مان هستیم.ما خواهان گفتگو و بحث راجع به موارد تلخ گذشته نیستیم. ,

........................................................................................................................
........................................................................................................................

آخرین مطالب ارسالی
× سریال پنج کیلومتر تا بهشت باعث مرگ یک کودک شد !!!!
× نبود چند ماه + شروع اپ وبلاگ
× نامه یک زن خانه‌دار به احمدی‌نژاد: باید به بچه‌هایمان آموزش دهیم که از ما میوه نخواهند
× احمدی‌نژاد در دیدار با سفیر جدید امارات: آمریكا و متحدانش ‌باید منطقه را ترك كنند
× مشروح/بیانات رهبر انقلاب در جمع اساتید و فارغ‌التحصیلان تخصصی مهدویت
× رییس سازمان بسیج قهرمانی تیم ملی وزنه‌برداری جوانان را تبریك گفت
× نماینده مردم كرج در مجلس: سپاه حافظ آرمان‌های انقلاب است
× وزیر كشور: حجاب و عفاف در كشور بسیار عالیست و ناامنی هم نداریم
× تخریب‌كنندگان سپاه با اصول فكری امام خمینی (ره) مشكل دارند
× اهانت ‌به سرلشكر جعفری ناشی از‌ كینه‌ورزی‌های تاریخی به ‌‌سپاه است
× اجرای احکام اعدام برای سوداگران مرگ از افتخارات ایران است
× قم می‌تواند مرکز فعالیت‌های اصیل ایرانی اسلامی باشد
× غرب حق دارد از توان موشکی ایران نگران باشد
× امکان شلیک همزمان به 20 هدف دشمن/ گنبد آهنی رژیم صهیونیستی تبلیغاتی است
× گزارش تصویری/ راهپیمایی نمازگزاران در حمایت از عفاف و حجاب در شهرستانها
× جمهوری اسلامی درگیر یک جنگ نرم تمام عیار است
× واگذاری 1000 متر زمین به هر خانواده ایرانی برای احداث باغ ویلا
× مهمترین عناوین روزنامه‌های صبح امروز پنجشنبه 16 تیرماه
× فروش آب شیرین کارتی در قم با گذشت دو ماه از شیرین شدن آب قم+عکس
× اجرای عدالت عذر بردار نیست/ انتقاد از گرانی هزینه درمان