تبلیغات
پـایگـاه ولایتمـداران بسیجـی - نیوزویك: گنج مبارك و خانواده‌اش در شرم الشیخ پنهان است


نیوزویك: گنج مبارك و خانواده‌اش در شرم الشیخ پنهان است
موضوع : اخـــبـــــــــار ,  ســـــــایـــر ,  
...................................................................................................................

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، هفته نامه نیوزویك در گزارشی نوشت:‌ این موضوع كه دارایی‌های میلیاردی حسنی مبارك و خانواده‌اش در خارج از مصر است را باید به فراموش سپرد.‌ این را فراموش كنید كه بخش اعظمی از دارایی‌های حسنی مبارك و خانواده‌اش در حساب‌های بانكی در سوئیس است و یا به صورت املاك در لندن و منهتن آمریكا می‌باشد.

دارایی‌ها و ثروت حسنی مبارك كه گفته می‌شود از مشكلات قلبی رنج می‌برد، ممكن است بسیار به او نزدیك و جایی در شرم الشیخ قرار داشته باشد.

دیپلمات‌های غربی و مقام‌های اعمال قانون به نیوزویك گفته‌اند كه بسیاری از اسرار مربوط به دارایی‌های حسنی مبارك ممكن است در شرم الشیخ نهفته باشد؛ شهری مجلل شبیه منطقه اورلاند یا لاس وگاس در آمریكا، جایی كه هتل‌های مجلل به سبك غرب و مراكز خرید فراوان در آن دیده می‌شود.

یك دیپلمات اروپایی كه تاكنون در مصر مانده است‌، گفت:‌ شما می‌توانید مطمئن شوید كه - به طور مستقیم یا غیر مستقیم، قانونی یا غیر قانونی- خانواده حسنی مبارك به ویژه پسرانش در سود سرشار شكوفایی شرم الشیخ سهم داشته‌اند.

در این راستا دادستان‌ها دست به كار شده‌اند اما مدارك اندكی دراختیار دارند. همچنین به نظر می‌رسد كه بازرسان به توافق نامه چند میلیارد دلاری گاز طبیعی میان اسرائیل - مصر توجه ویژه‌ای كرده‌اند؛ توافق نامه‌ای كه اجرای آن به شركتی كه توسط یكی از بهترین دوستان حسنی مبارك اداره می‌شد، واگذار شده بود.

حسنی مبارك 82 ساله كه ترجیح داد در سال‌های پایانی دوره‌ حكومتش به جای قاهره شلوغ در شرم الشیخ باشد‌، درماه فوریه پس از كناره گیری از قدرت به این شهر بندری دریای سرخ گریخت.

در حال حاضر حدود 200 هتل و بندر در شرم الشیخ وجود دارد كه مالك اكثر آنها دوستان نزدیك و وفاداران حسنی مبارك بوده‌اند. صدها هزار گردشگر اروپایی سالانه از این شهر بازدید می‌كنند.

حسنی مبارك اخیرا گفت كه هیچ دارایی بزرگی طی 30 سال حضورش در قدرت نداشته و اینكه او فقط یك حساب بانكی در كل جهان دارد.

روند بازجویی از حسنی مبارك و فرزندانش به اتهام فساد مالی، سوء‌استفاده از قدرت، كشتار و شكنجه معترضان تسریع یافته است. بازرسان همچنین قصد دارند تمركز خود را در مورد توافقنامه گازی سال 2005 با اسرائیل ( توافقنامه‌ای كه حسنی مبارك مسئولیت قراردادش را به حسین سالم، جاسوسی مصری داد) بیشتر كنند.

هنوز محل اختفای حسین سالم مشخص نیست. گفته می‌شود چند روز پیش از سرنگونی حكومت حسنی مبارك، حسین سالم به دوبی و از آنجا به سوئیس گریخته است.

دیپلمات‌های غربی كه خواستند نامشان فاش نشود، اعلام كرده‌اند كه دولت حسنی مبارك زمین‌های دولتی را با بهای كمتر از ارزش واقعی آن به تجار شرم الشیخ فروخته و در ازای آن از آنها پورسانت دریافت كرده است.

همچنین این اتهام وجود دارد كه حسنی مبارك و خانواده‌اش از توافقنامه‌ گازی با اسرائیل سود سرشاری برده‌اند‌؛ توافقی كه به رغم نارضایتی گسترده مردم مصر میان دو كشور منعقد شده بود.


برچسب ها: نیوزویك: گنج مبارك و خانواده‌اش در شرم الشیخ پنهان است , به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) , هفته نامه نیوزویك در گزارشی نوشت:‌ این موضوع كه دارایی‌های میلیاردی حسنی مبارك و خانواده‌اش در خارج از مصر است را باید به فراموش سپرد.‌ این را فراموش كنید كه بخش اعظمی از دارایی‌های حسنی مبارك و خانواده‌اش در حساب‌های بانكی در سوئیس است و یا به صورت املاك در لندن و منهتن آمریكا می‌باشد. , در این راستا دادستان‌ها دست به كار شده‌اند اما مدارك اندكی دراختیار دارند. همچنین به نظر می‌رسد كه بازرسان به توافق نامه چند میلیارد دلاری گاز طبیعی میان اسرائیل - مصر توجه ویژه‌ای كرده‌اند؛ توافق نامه‌ای كه اجرای آن به شركتی كه توسط یكی از بهترین دوستان حسنی مبارك اداره می‌شد , واگذار شده بود. , دیپلمات‌های غربی كه خواستند نامشان فاش نشود , اعلام كرده‌اند كه دولت حسنی مبارك زمین‌های دولتی را با بهای كمتر از ارزش واقعی آن به تجار شرم الشیخ فروخته و در ازای آن از آنها پورسانت دریافت كرده است. , روند بازجویی از حسنی مبارك و فرزندانش به اتهام فساد مالی , سوء‌استفاده از قدرت , كشتار و شكنجه معترضان تسریع یافته است. بازرسان همچنین قصد دارند تمركز خود را در مورد توافقنامه گازی سال 2005 با اسرائیل ( توافقنامه‌ای كه حسنی مبارك مسئولیت قراردادش را به حسین سالم , جاسوسی مصری داد) بیشتر كنند. ,

........................................................................................................................
........................................................................................................................

آخرین مطالب ارسالی
× سریال پنج کیلومتر تا بهشت باعث مرگ یک کودک شد !!!!
× نبود چند ماه + شروع اپ وبلاگ
× نامه یک زن خانه‌دار به احمدی‌نژاد: باید به بچه‌هایمان آموزش دهیم که از ما میوه نخواهند
× احمدی‌نژاد در دیدار با سفیر جدید امارات: آمریكا و متحدانش ‌باید منطقه را ترك كنند
× مشروح/بیانات رهبر انقلاب در جمع اساتید و فارغ‌التحصیلان تخصصی مهدویت
× رییس سازمان بسیج قهرمانی تیم ملی وزنه‌برداری جوانان را تبریك گفت
× نماینده مردم كرج در مجلس: سپاه حافظ آرمان‌های انقلاب است
× وزیر كشور: حجاب و عفاف در كشور بسیار عالیست و ناامنی هم نداریم
× تخریب‌كنندگان سپاه با اصول فكری امام خمینی (ره) مشكل دارند
× اهانت ‌به سرلشكر جعفری ناشی از‌ كینه‌ورزی‌های تاریخی به ‌‌سپاه است
× اجرای احکام اعدام برای سوداگران مرگ از افتخارات ایران است
× قم می‌تواند مرکز فعالیت‌های اصیل ایرانی اسلامی باشد
× غرب حق دارد از توان موشکی ایران نگران باشد
× امکان شلیک همزمان به 20 هدف دشمن/ گنبد آهنی رژیم صهیونیستی تبلیغاتی است
× گزارش تصویری/ راهپیمایی نمازگزاران در حمایت از عفاف و حجاب در شهرستانها
× جمهوری اسلامی درگیر یک جنگ نرم تمام عیار است
× واگذاری 1000 متر زمین به هر خانواده ایرانی برای احداث باغ ویلا
× مهمترین عناوین روزنامه‌های صبح امروز پنجشنبه 16 تیرماه
× فروش آب شیرین کارتی در قم با گذشت دو ماه از شیرین شدن آب قم+عکس
× اجرای عدالت عذر بردار نیست/ انتقاد از گرانی هزینه درمان